Pojem tvorba www stránek můžeme chápat jako synonymum k pojmu webdesign, přičemž toto odvětví IT neustále prochází velmi progresivním vývojem. Často se můžeme setkat s tvrzením, že web vytvořený před dvěma lety je již „zastaralý“, neobsahuje nejnovější speciality nebo neakceptuje trendy, které uživatelů webu v současnosti vyžadují. Je to úplná pravda. HTML5 a CSS3 nabízí skvělé a moderní funkce jako responzivní zobrazování, přehrávání videí, jednodušší stylování grafiky, což neustále proměňuje náhled na to, co má moderní webdesign vlastně být.

Kvalitní webdesignové studio nebo reklamní agentura se nutně potřebuje vyznat v aktuálních trendech, které se kolem internetových prezentací točí. Studio často musí vyvinout velkou snahu, aby si nedovolilo zaspat dobu. Například formou nákupu nového software, neustálého školení svých zaměstnanců a dalších forem seberozvoje.

Pokud je tato podmínka splněna, teprve tehdy je takové studio schopné zákazníkům nabídnout vždy optimální a moderní řešení.

Postup při kvalitní tvorbě www stránek – webdesignu:

Při každé tvorbě webu je ideální dodržet určitý postup, podle kterého se stránky kvalitně vytvoří.

  • Sdělení požadavků, analýza podkladů a tvorba drátěného modelu (wireframe)
  • Grafický návrh
  • Kódování v HTML5 a CSS3
  • Programování
  • Optimalizace
  • Dokončování

Sdělení požadavků, analýza podkladů a tvorba drátěného modelu (wireframe)

Na začátku vytváření webu musí sám zákazník sdělit své požadavky, a tvůrce je musí pochopit, často i usměrnit. Mimo jiné se v této fázi rozhoduje, zda se bude jednat o statické nebo dynamické stránky a které technologie k vytvoření budou potřeba.

Po tomto kroku lze přikročit ke zpracování hrubého grafickému návrhu, tedy k rozvržení stránek formou drátěného modelu..

Grafický návrh

Pro úspěšný web je důležité grafické zpracování, které se vytváří nejčastěji v grafických programech jako je PhotoShop či CorelDraw. Grafik již pracuje s drátěným modelem, s veškerými požadavky (např. na rozvržení struktury, požadované barevnosti, dodanými podklady jako jsou fotografie, logotyp, …). Po zhotovení se návrh ukáže zákazníkovi a jestli bude podle jeho přání, může se postoupit do fáze kódování.

Kódování responzivní šablony v HTML5 a CSS3

Pro grafický návrh se poté sestavuje šablona, kde se připojí CSS styly, vytvoří se systém tvorby stránek, zvolí se vhodné kódování a začínají se vytvářet stránky s texty, které dodává zákazník (v případě statických stránek). Důležité je navrhnout kód, aby byl tzv. responzivní – aby se web zobrazoval podle rozlišení displeje, přes který se návštěvník webu dívá.

Programování

Pokud jde o stránky dynamické (blogy, redakční systémy), následuje programování ve skriptovacím jazyku php s použitím databází MYSQL. Často se dává přednost nasazení některého z redakčních systémů, například WordPressu.

Redakční systém WordPress je vhodný pro dynamické internetové prezentace, v nichž lze veškerý obsah editovat přes administrátorské rozhraní. Uživatelé nemusí umět základy html ani programovat, veškeré textové úpravy například probíhají přes editor podobný prostředí MS WORD. WordPress umožňuje bez nutnosti programování mnohé pokročilé funkce, například hromadný a pohodlný upload obrázků, jejich přizpůsobení na požadované velikosti v rámci designu, umožňuje správu kontaktních formulářů a mnohé další funkce. Pomocí tzv. pluginů lze systém kdykoliv nadstavit o nové požadované funkce, které by trvalo naprogramovat i stovky hodin.

Optimalizace

Po dokončení složitého programování následuje optimalizace webu. Stránky se testují, validují a dochází ke zkouškám php kódu, uživatelského rozhraní.

Dokončování

A jsme u konce. Web, který se vytvářel i několik týdnů, je možné brzy spustit. Zpravidla běží na testovacím webhostingu, takže zákazník se může průběžně dívat, jak práce pokračuje a jestli je všechno podle jeho představ. Probíhá tvorba / implementace obsahu.

Nastává jedna z posledních fází, do kterých patří registrace domény u kvalitních webhostingových společností. Soubory se přes FTP klienta nahrají na cílovou doménu, vytvoří se potřebné databáze a web je hotov!

Potřebujete vytvořit web? Zkuste oslovit reklamní agenturu, která vám může s novými stránkami pomoci.

Například reklamní agentura Grafstudio se zabývá kromě jiného i tvorbou internetových stránek, většinou v Ústeckém a Středočeském kraji, ale působí i po celé ČR. Pro tvorbu webu zajišťuje vše potřebné.

Například při tvorbě originálního grafického návrhu vychází vstříc přání zákazníka, detailně jej vyslechne a navrhne optimální řešení, aby byl spokojený klient, ale i budoucí návštěvník webu, potenciální zákazník.

Reklamní agentura Vám může nabídnout následující služby:

AKTUALITY

Moderní Webdesign.cz spuštěn!

Moderní Webdesign.cz spuštěn!

04. 07. 2013

Vítáme Vás na novém webu věnující se webdesignu a kompletní tvorbou www stránek. Doufáme, že … celý text

TIP

Reklamní agentura Grafstudio

Kvalitní poskytovatel reklamních služeb, celopolepy aut, reklamní textil, tisk billboardů, ...

Copyright © 2013 | moderniwebdesign.cz | nahoru ↑